ברית מילה בבית חולים, איך עושים את זה?!

ברית מילה בבית חולים

בהיותי מוהל מוסמך עם רישיון מטעם משרד הבריאות, ובעל וותק של מעל עשור בתחום, דלתות בתי החולים פתוחות לפניי. אקווה שתזכו ברית מילה בבית חולים לניאדו להכניס את בנכם מתוך בריאות ושמחה במקום שלבכם יחפוץ; בבית, בבית הכנסת, במסעדה או באולם. אך אם נקלעתם למצב בו אתם נאלצים להכניסו בברית דווקא בתוך כתלי בית החולים, אשמח לעזור לכם מניסיוני, צרו קשר: 054-8490897. קריאה מועילה.

הפתעה! החוויה הזו בלתי נשכחת!

לעתים קורה וההורים נאלצים לבצע את הברית לבנם בבית החולים, בין אם זה מחמת אשפוז אחד ההורים או היילוד עצמו. מציאות מיוחדת ולא שגרתית, אך אני יכול להבטיח לכם נאמנה, בתור מוהל שכבר מל בסיטואציות כאלו, שאת הרגע המרגש הזה לא תשכחו לעולם! עוצמת החוויה המיוחדת כל כך, לא נשכחת בחיים!

למקרה המיוחד בו נאלצים לבצע ברית בבית החולים, יכולות להיות כמה סיבות עיקריות, עקב חולי של היולדת או סיבוך לאחר לידה שדוחה לאם את עיכוב השחרור וממילא זמן ברית המילה מגיע ועדיין לא השתחררו. מקרה נוסף אפשרי הוא עקב חולי היילוד עצמו והצורך להשאירו במעקב, כמו כן לידה מוקדמת ואשפוז בפגייה. במקרים כאלו יש צורך באישור רפואי לקיום הברית, ולאחר שניתן האישור הרפואי, צריך לשאול מוהל שהוא גם רב מה הדין במקרה כזה, זאת אומרת מתי מותר לבצע את הברית.

איך נערכים לזה?

לאחר שנקבע כי הברית צריכה להתקיים בבית החולים, יש לדאוג למספר סידורים מקדימים:

ראשית יש לוודא אישורים רפואיים מתאימים לקיום הברית ואישור הלכתי לקיומה. אם יש צורך בסידורים רפואיים (כגון סרום קרישה לתינוק עם המופיליה וכדו'), יש לדאוג לכל הדרוש מראש.

שנית, יש לדאוג שהמוהל יהיה מאושר על ידי בית החולים, שימו לב!! לא כל מוהל רשאי למול בתוך כתלי בית החולים, וכדי למנוע אי נעימות יש לתאם עם הנהלת בית החולים / רב בית החולים את המוהל שאתם מעוניינים.

בנוסף, יש לוודא את כמות המוזמנים המותרת, בברית בתוך בית החולים ישנה מגבלה ברורה על כמות הנוכחים ויש לתת על כך את הדעת.

יש לשים לב שקיים כיסא לסנדק וכרית לברית, וכן שאר ההכנות הנדרשות כמו לפני ברית רגילה. אפשר לעיין כאן ולמצוא תזכורת לכל הדברים הנדרשים לפני ברית.

כדאי לדאוג לסעודה של ממש, פת לחם שברכתה המוציא, כדי לקיים את סעודת המצווה של ברית המילה (כאן תוכלו לקרוא מדוע כל כך חשוב לעשות סעודה בברית). במידה ואין אפשרות לקיים סעודה בתוככי בית החולים, ניתן לקיים סעודה באותו יום או ביום הסמוך ולייחד אותה לסעודת הברית ובכך לצאת ידי חובת סעודת ברית המילה.

מגיע לכם מזל טוב, אל תשכחו!

בעיקרו של דבר יש לזכור, עדיין אנחנו נמצאים בשמחה של מצווה, ברוך השם זכינו לבן, עתה נזכה לעשותו יהודי שלם בעזרת הבורא, ויש לנו הרבה על מה להודות. לא בטוח שהיינו בוחרים את הסיטואציה הזו מלכתחילה, אבל כעת אנחנו נפיק ממנה את המרב. חשוב לזכור, אירוע מרגש כזה לא שוכחים בחיים!

אתם מוזמנים ליצור עמי קשר 054-8490897 ולקבל את שירותיי האישיים והמיוחדים, עם רגישות ועדינות גם למקרים כעין אלו, או לחלופין לשתף את החברים שאתם יודעים שזה יועיל להם.

בשורות טובות ורפואה שלימה!

 

אני גם רוצה לומר משהו

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אני מחכה לך בווטסאפ