מידע רפואי

מידע רפואי על ברית מילהסמל הרפואה

בדף זה תקבלו ראשי פרקים בעניינים רפואיים כלליים הקשורים לברית מילה, בקישורים הבאים תמצאו מידע על הכנות לפני ברית מילה או על טיפול לאחר ברית מילה, וכן תוכלו לשאול שאלות על ברית מילה ולקרוא שאלות שכבר נשאלתי. 

 

סיבות לעיכוב ברית
ישנן מספר סיבות היכולות לגרום לעיכוב בביצוע הברית, כמובן חשובה ההתייעצות עם המוהל:

צהבת יילודים – נגרמת כתוצאה מחוסר בשלות הכבד, ואין היא פתולוגית (זיהומית). בערכים מתחת ל-12 בדרך כלל הברית מתבצעת בזמנה, בערכים גבוהים יותר מסתכלים אם יש מגמת ירידה כללית של אחוז בילירובין בדם, ואז יתכן שתתבצע ברית במועדה. במידה והערכים גבוהים או שהיילוד נצרך לפוטותרפי, רוב הסיכויים שהברית תידחה עד לירידת הבילירובין לערכים נמוכים.

יילוד שחלה – חולי של חום מעל 38 מעלות (או תת חום מתחת ל36 מעלות) או חולי של סכנה (כולל אינקובטור) מצריך דחייה של הברית. יש להתייעץ עם מומחה לצורך קביעת מועד הברית. ניתן להתייעץ כאן.

תת משקל – מינימום משקל 2,500 גרם, אך במילה שלא בזמנה ממתנים שהיילוד יגיע לפחות ל 2,700 גרם. 

בכל מקרה של חשש, או נתון לא שגרתי ביילוד יש ליידע את המוהל ולא לקחת סיכון שיהיה בסדר! תעשו שיהיה בסדר, אל תסתירו שום מידע מהמוהל!

טכניקות לביצוע הברית

צריך לדעת שככל שהטכניקה פשוטה יותר, היא יעילה יותר ומצמצמת אפשרות לסיבוכים. למעשה, המלצת משרד הבריאות היא דווקא השיטה המסורתית, שהיא הפשוטה והמהירה מכולן. רופאים רבים כולל אורולוגים מעדיפים דווקא מוהל מסורתי!

הפעולות הנעשות בברית

הפעולות הקבועות בכל ברית מסורתית הן: תפיסה, חיתוך, פריעה וחבישה מסוגים שונים. על ההורים לשים לב גם כן לחיטוי וטיפול לאחר הברית. יש כאלו שעושים הפרדה או הפשלה, שמטרתה להפריד את ההדבקה הטבעית של עור הפריעה לעטרה. פעולה זו לא הכרחית.

אמצעי חבישה

אצלי אתם תזכו לטכניקות חבישה מתקדמות, הכוללות סיבים נמסים (קואלגן Coalgan) ומעליהם פלסטר רפואי מתקדם (פאה-הפט Peha-haft). הסיבים מסייעים בעצירת דימום, ומונעים הידבקות של החבישה, ולאחר מספר ימים נופלים מעצמם באמבטיה. הפלסטר ניתן להסרה עצמית במקלחת הראשונה שבאה לאחר כ-24 שעות.

תהליך ההחלמה

מידע מפורט נכתב בשבילכם בדף טיפול לאחר ברית.

מזל טוב
ניפגש בשמחות!