24 שעות לאחר הברית

תוכן זה מתייחס לשלב השני בהחלמת הברית, אם אתם בשלב הראשון של ההחלמה, עיינו בבקשה בדף רגע אחרי ברית מילה.

יממה לאחר ברית המילה, ומהמקלחת הראשונה והלאה

חלק ב' – מהמקלחת הראשונה והלאה.

מהמקלחת הראשונה והלאה, ההחלמה המלאה לאחר הברית, מתחלקת לשלושה שלבים.

אני משתמש בטכניקות חבישה מתקדמות, הכוללות סיבים נמסים (קואלגן Coalgan) ומעליהם פלסטר רפואי מתקדם (פאה-הפט Peha-haft). הסיבים מסייעים בעצירת דימום, ומונעים הידבקות של החבישה, והפלסטר שומר על ניקיון ויציבה טובה של החבישה.

  • את הפלסטר ניתן להסיר באופן עצמי, במקלחת הראשונה שבאה לאחר כ-24 שעות.
  • לאחר הסרת הפלסטר, אתם תראו שעל גבי האיבר ישנם סיבים רפואיים נמסים. סיבים אלו עתידים ליפול מעצמם לטיטול או במקלחת במהלך הימים הקרובים. לאחר מכן תיחשף לפניכם הברית, וכאן נפרט לכם את דרך הטיפול ושלבי ההחלמה לאחר שנחשפה הברית.

שלב ראשון – איחוי העורות וסגירת הפצע.

  1. כרגע ישנו חלק חשוף באיבר והוא עתיד להיסגר על ידי איחוי וצמיחת עור מכיוון הבטן ומכיוון העטרה. תהליך זה לוקח בדרך כלל בין שבוע לחודש.
  • לרוב מלווה ההחלמה בהפרשות צהובות הנקראות פיברין, שזהו חומר המופרש מהגוף כחלק מההגלדה ומתהליך הקרישה, הפרשות אלו מסמנות הליך טבעי ותקין.
  • במשך זמן ההחלמה נגרמת בצקת סביב מקום החתך, זהו תהליך החלמה טבעי שלא קשור לזיהום, אל דאגה.
  1. עד לשלב איחוי העורות, אפשר להשתמש במשחת ויטה מרפן או לחלופין בסביעור. המשחות הללו יוצרות מעטה אנטי-ספטי למניעת זיהום, וכן מהוות סיכה שומנית למניעת הדבקת הגלד לטיטול. אפשר גם להשתמש בוואריאציות שונות של חומרים אלו הבאים בצורת ספריי או נוזל, האפקט יהיה זהה. בשיטת הסיבים הנמסים בה אני משתמש, משחות אלו אינן נצרכות, שכן עד שנחשף הגלד הנבנה מתחת לסיבים, כבר אין פצע פתוח והצורך במשחות אלו קטן משמעותית.

שלב שני – ספיגת הבצקת

  1. הבצקת הנזכרת לעיל בסוף סעיף 2, נספגת בגוף לאחר ההחלמה. עובדת המשך קיומה אף לאחר סגירת הפצע איננה מצביעה על בעיה בהחלמה, זהו תהליך איטי וטבעי של ספיגת ההפרשות.

שלב שלישי – הבדלי גוון בעור (פיגמנטציה)

  1. ההבדל בפיגמנטציה (שינויי הגוון בעור) בין העורות ובין העטרה, יכול להמשך הרבה אחרי שכבר תשכחו שהוא עבר ברית. לא לדאוג, זה טבעי, עם הזמן ישתווה הגוון ויהיה יותר אחיד.
  • כשהילד עדיין לא הולך ובמיוחד אם הוא קצת שמנמן, יש סיכוי שהאיבר יהיה מעט שקוע ויראה עבה ומרובה בשר (כמו חובש "שטריימל"). לאחר שהילד יעבור ברוב הזמן למצב הליכה, האיבר 'ייפול' החוצה וייראה רגיל לחלוטין. מומלץ אחת לכמה מקלחות, בערך פעם בחודש, לעשות הפשלה יזומה (היינו למשוך את העורות לאחור) על מנת לגלות את העטרה ולוודא שלא יהיו הידבקויות.

צריך לזכור, זה הרבה יותר פשוט ממה שנראה, ברוך ה' למנגנוני הגוף יש יכולת החלמה מדהימה, ומהר מאד תשכחו לגמרי שהוא עבר ברית. מעכשיו, תתחילו להתכונן לתופעת הקוליק, גזים בשפה המוכרת. לצורך כך כתבנו בשבילכם מדריך על טיפול בגזים של תינוקות שיעזור לכם.

מזל טוב,
וניפגש בשמחות!