שאלות נפוצות

שאלות ותשובות בקצרה

שאלות ותשובות נוספות מהתחום הרפואי, אפשר למצוא במידע רפואי על ברית מילה.

מה המחיר של ברית?

המלצת הוועדה לפיקוח על המוהלים לתעריף למוהל עומדת על 1,000-1,500₪.
המציאות בשטח קצת יותר דינאמית, יש רבים המשלמים יותר ויש שמשלמים פחות.
בתור לקוחות שלי אתם יודעים, שאצלי הליווי והתמיכה, ולפי הצורך גם הביקורים לפני ואחרי נכללים במחיר של הברית.

מה הסיכון בברית?

כמו בכל הליך רפואי ישנו סיכון לסיבוכים רפואיים שונים. למרות זאת הסיכון הוא אפסי, וברית נחשבת לאחד התחומים הבטוחים ביותר מבחינת סיבוכים.

לדוגמא: בשנת 2013 נולדו כ- 85,000 זכרים יהודים, ולבתי החולים הגיעו רק 31 מקרים בלבד, הכוללים ברובם סיבוכים של דימומים ללא נזק משמעותי. חשוב לציין ש 13 מקרים היו של מוהל מוסמך ואילו שאר המקרים היו של מוהלים שאינם מוסמכים כולל רופאים. פחות ממאית האחוז של סיבוכים, אין תחום רפואי דומה לזה.

מה לגבי הרדמה?

פעולות רפואיות רבות חלקן אף מכאיבות, מבוצעות ביילוד בבית החולים ללא הרדמה מקומית. ההעדפה הרפואית היא להימנע מהרדמה, בשל הסכנות הכרוכות בה. משך אורך הברית הוא מינימאלי, סך הכול כמה שניות עד עשרות שניות, ובמשך זמן כה קצר אין צורך אפילו לא באלחוש מקומי. הרדמה מקומית אפקטיבית של האזור מצריכה סדרה של מספר זריקות, והמשמעות היא שלעיתים ההרדמה יותר ארוכה, כואבת וממושכת מאורך הברית עצמה.
בעת הצורך לפי בקשת ההורים ניתן להשתמש באלחוש מקומי כגון משחת אמלה Emla.
אתם בתור לקוחות שלי, תזכו להתאמה אישית של אלחוש מקומי כבקשתכם ולפי הצורך.

מה הדרך הנכונה לבחור מוהל?

מוהל צריך להיות קודם כל מקצועי. המלצות זה דבר חשוב מאד, אבל רוב האנשים לא יודעים מה צריך להיות בברית, ולכן מתרשמים בעיקר מאופן הצגת הדברים וממליצים בלי כל קשר לעצם המקצועיות. תנאי ברור הוא הסמכה תקיפה מהוועדה לפיקוח על המוהלים, שימו לב ישנם מוהלים ואף רופאים ללא רישיון!!  כאן תראו את רשימת המוהלים המוסמכים.

כדאי לשאול מוהל מספר שאלות לפני שמזמינים אותו, כמו לדוגמה: באיזה אופן אתה מחטא את כליך? באיזה אמצעי חבישה אתה משתמש? מהי ההסמכה שלך? האם יש לך ניסיון בסיבוכים? איזה ליווי אתה נותן להורים?

תוכלו גם כן ליצור קשר על מנת לקבל רעיונות נוספים איך לבחור מוהל (שירות ללא התחייבות!!).

מה עדיף רופא או מוהל?

עדיפות היא שאלה של עניין אישי, אך כדאי לדעת שלמוהל יש מספר יתרונות. ישנו יתרון של ניסיון כמותי, מה שנותן ידיעה והכרה בסיבוכים אפשריים וטיפול בהם. כמו כן התמחות ספציפית, ולא פיזור במספר תחומים. ישנן טכניקות מתחדשות, ובנוסף וחשוב מאד, רשות פיקוח מיוחדת שהיא הוועדה הבין משרדית לפיקוח על המוהלים.

יש לציין כי על פי הנתונים לעיל בשאלה על סיבוכים, 42% בלבד מהסיבוכים הרפואיים שנגרמו אשתקד נגרמו בידי מוהלים מוסמכים, למרות שהם מבצעים 80%-70% מהבריתות. משמעות הדבר היא שאחוז הסיבוך אצל המוהלים המוסמכים נמוך בהרבה מאשר אצל המוהלים הלא מוסמכים כולל רופאים!

אפיזודה קטנה, כל תינוק שנולד לבית המלוכה הבריטי נימול דווקא על ידי מוהל יהודי ולא רופא, לדוגמא הנסיך צ'ארלס נימול על ידי הרב יעקב סנאומן, המוהל הרשמי של הקהילה היהודית בלונדון.

האם חייבים לעשות טקס ברית מילה וסעודה?

הטקס הנהוג היום מורכב מעצם הברית בתוספת ברכות לפני ואחרי וקידוש מיוחד, מקורו מדברי חז"ל וכך סדר הברית מזה אלפי שנים. יש עניין גדול מאד לקיים לאחר הברית סעודה והיא נחשבת לסעודת מצווה, ומכל מקום אין לעכב את קיום הברית בגין כך.

מהו תפקיד המוהל?

המוהל צריך לוודא את מצב בריאות התינוק והמשפחה לפני הברית, ולאחר הברית לבדוק את מצב הברית. אני אישית מקפיד לתת לכם הורים יקרים, ביקור לפני ואחרי ברית לפי צורך, ושומר אתכם על קשר צמוד.

שאלות ותשובות על סודות המקצוע אפשר למצוא במדריך המלא.

או לחלופין לשאול כאן ולקבל בעזרת ה' תשובה למייל.

Header

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

תוכן

*אנו מכבדים את פרטיותכם!