איך בוחרים מוהל

בפוסט זה נלמד הפעם איך בוחרים מוהל.

זה לא סוד שברית מלחיצה, היא מלחיצה בעיקר כי אנחנו כמעט לא יודעים על זה כלום, ואנחנו צריכים לסמוך על מישהו אחר שיעשה זאת בצורה טובה. לפעמים אנחנו כבר מכירים את המישהו הזה, מבריתות שראינו, מהמשפחה וכדומה, אבל רוב הפעמים אנחנו לא ממש מבינים ופשוט סומכים על החברים או המשפחה.

האם אין דרך אחרת? האם אינני יכול לדעת את מי אני בוחר בלי לחצים או השפעות של הסובבים אותי? האם יכולה להיות לי אינדיקציה אמתית שבעזרתה אוכל לבחור מי יהיה המוהל של ילדיי?

אז זהו חברה, שכן, כן יש אינדיקציה איכותית שתעזור לכם להבין את איך ואת מי נבחר למול את ילדינו. את האינדיקציה הזו אני הולך לתת לכם כאן.

ראשית כל, בתחום כל כך רגיש כזה, חייב להיות איזה שהוא מדד ניטרלי שיהווה ראיה שהעומד לפנינו ראוי לתפקידו. ואכן יש דבר כזה, זה נקרא רישיון של מוהל מוסמך (תצלום רישיון), המופק על ידי הוועדה הבין משרדית של משרד הדתות ומשרד הבריאות. הוועדה הזו היא המסמיכה ומפקחת על המוהלים ועל הרופאים המוהלים, והיא הנותנת למוהלים נהלי עבודה והמלצות ליישום בשטח.

על מנת להבהיר את הדברים אציין, שבכדי להיות ראוי לרישיון כזה, על המוהל לעבור תהליך ארוך הכולל: בדיקות רפואיות וחיסונים, מבחן הלכתי, ופיקוח של מפקח מטעם הוועדה הרואה את נהלי העבודה של המוהל בשטח. ולבסוף, מבחן רפואי משולב הכולל תכנים רפואיים נרחבים.

למעשה רישיון כזה מהווה אסמכתא שנושאו עבר הליך ארוך וקפדני של מיון, עד שזכה בו.

אם כן תנאי ראשון הוא, רישיון בתוקף מטעם הוועדה של משרד הבריאות והרבנות.

תנאי שני, הוא זמינות ונגישות של המוהל. אף אחד לא רוצה להיתקע אחרי ברית עם ילד בוכה ואין עם מי לדבר. לא צריך שיקרה כלום, חלילה, שיהיו בריאות והצלחה בשפע, אבל אמא שהתינוק קצת לא רגוע לה רוצה אוזן קשבת. החשיבות של יחס תומך לפני, תוך כדי ואחרי, היא חשיבות עצומה. מוהל שרץ מברית לברית, הוא וודאי מוהל מצוין, אך עוד 5 דקות של יחס למשפחה והתחושה תהיה נפלאה וטובה הרבה יותר לאין ערוך.

תנאי נוסף מתבקש הוא הניסיון, מובן שהניסיון משקף את יכולת המוהל לנתח מצבים ולהנמיך את רמת הסיכון הנמוך ממילא עד לאפס מוחלט. אם כן כדאי לבדוק מה הוותק של המוהל, ולתת חשיבות לשנות השירות והרזומה שלו.

נקודה אחרונה, וחשובה, היא ההמלצות שיש למוהל. שימו לב, רוב ככל האנשים כלל לא יודעים איך צריך לעבוד, אין להם שמץ של מושג מה תקין ומה לא. ההתרשמות היא בעיקר חיצונית, כך שההמלצה לא מהווה ערובה למקצועיות כלל! ההמלצה כן יכולה לשקף את היחס של המוהל למשפחה, את קור רוחו ואת תפקודו בעת לחץ. המלצה היא דבר מאד חשוב, אך במקרה שלנו היא בעיקר משקפת תחושה ולא איכות.

אז הנה, נתנו לכם מספר אינדיקציות חזקות מאד שבעזרתם תוכלו לדעת את מי לבחור להיות השליח שלכם:

  1. רישיון בתוקף.
  2. זמינות, נגישות ויחס
  3. ניסיון וותק
  4. המלצות בעיקר כמשקפות תחושה

אשמח לתגובותיכם, תוכלו גם לשאול שאלה אם תרצו כמובן.

ותזכרו, ברית מילה עושים רק בידיים טובות!

שלום, מזל טוב וכל טוב.

אני גם רוצה לומר משהו

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אני מחכה לך בווטסאפ